"Chodzi o to, żeby komunikacja na liniach kolejowych przebiegła sprawnie i żeby uciążliwości dla pasażerów były jak najmniejsze" - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Do zmiany czasu w Polsce dochodzi dwa razy w roku. Obecny czas zimowy obowiązuje od końca października, a na czas letni przejdziemy w najbliższą niedzielę, czyli 31 marca. Gdy będziemy przesuwać wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00, swoją podróż będą odbywać pasażerowie 14 składów przewoźnika.

"Wsiadając do nocnego pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy, że podróż możemy zacząć jeszcze według czas zimowego, a zakończyć już w czasie letnim. Drużyny konduktorskie pracujące na pokładzie 14 składów będą przypominać pasażerom o tym fakcie" - dodaje Serbeńska.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc zmiany czasu są dostępne na internetowej stronie przewoźnika, a także w punktach informacyjnych na dworcach i u pracowników drużyn konduktorskich w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z całodobowej infolinii dzwoniąc pod numer 703 200 200.(PAP)

Reklama

autor: Łukasz Pawłowski