Po pół roku istnienia PSI, czyli obowiązywania przepisów umożliwiających otrzymanie zwolnienia z CIT na terenie całego kraju, bilans jest dodatni, zwłaszcza pod względem wysokości nakładów - podaje w środę "Puls Biznesu".

Według informacji "Pulsu Biznesu" w czerwcu resort przedsiębiorczości chce jednak wprowadzić nowelizację ustawy. "Jeśli się na to zdecyduje, zajmie się tym całkiem nowa ekipa: z MPiT do zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu odeszła Grażyna Ciurzyńska, dyrektor departamentu rozwoju inwestycji, a wiceminister Tadeusz Kościński od kilkunastu dni już nie odpowiada za strefy" - zauważa dziennik.

Gazeta podkreśla, że kilka dni temu ministerstwo poprosiło spółki zarządzające specjalnymi strefami ekonomicznymi (SSE) o przesłanie uwag, a w tym tygodniu odbyło się w tej sprawie spotkanie i będzie też kolejne.

"MPiT na bieżąco prowadzi monitoring wprowadzonych zmian. Zostanie też przeprowadzona ewaluacja. Jesteśmy w stałym kontakcie ze strefami, które najlepiej wiedzą, jak regulacje funkcjonują w praktyce. Zbieramy ich opinie. Po analizie danych zapadnie decyzja o ewentualnych zmianach" - informuje biuro prasowe resortu cytowane w "PB".

>>> Czytaj też: Najwięcej za OC wciąż płacą młodzi kierowcy