QubicGames ma licencje na wydanie gry 'HyperParasite' na konsole


Warszawa, 10.04.2019 (ISBnews) - QubicGames zawarł z firmą Troglobytes Games SL umowę wydawniczą, określającą szczegóły wydania gry "HyperParasite" na konsolę Nintendo Switch oraz przystosowania i wydania gry na konsole Sony PlayStation 4 oraz Microsoft Xbox One, podała spółka.
"W zamian za udzielenie licencji do gry developer otrzyma od emitenta wynagrodzenie w postaci Revenue Share (procentu od przychodów ze sprzedaży gry). 'HyperParasite' jest grą typu roguelite twin stick shooter z dynamiczną rozgrywką w trybie jedno- lub wieloosobowym" - czytamy w komunikacie.
Daty premier gry na poszczególne platformy będą uzależnione od postępu prac developera gry nad wersją PC/Mac oraz Nintendo Switch, przy czym gra w wersji Nintendo Switch planowana jest do wydania w drugiej połowie 2019 r., czytamy także.
QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.
(ISBnews)