Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka prasowa oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Rzeszowie Joanna Rarus, w przetargu na remont sanockich ulic otwarte zostały już oferty. „Do przetargu zgłosiło się pięć podmiotów. Najniższą cenę, niemal 17,5 mln zł, zaproponowała firma Strabag, najwyższą zaś, ponad 22,6 mln zł - Eurovia Polska” – dodała.

Teraz rozpocznie się ocena złożonych w przetargu dokumentów. Kryteriami wyboru ofert będą: cena oraz kryteria pozacenowe, w tym m.in. termin realizacji kontraktu. GDDKiA proponowała, by inwestycja była gotowa 12 listopada 2019 r.

Jak podkreśliła Rarus, wszyscy, którzy złożyli oferty zaproponowali skrócenie terminu realizacji inwestycji o cztery tygodnie.

Zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać m.in. remont kanalizacji drogowej, odwodnić drogi, wykonać nową podbudowę oraz położyć nową nawierzchnię. W sumie wyremontowana zostanie droga o długości niemal 3 km.

Trasa krajowa nr 28, przebiegająca przez województwa małopolskie i podkarpackie, prowadzi z miejscowości Zator do granicy z Ukrainą w Medyce. (PAP)

autor: Wojciech Huk