Wołodymyr Zełenski szuka rzecznika. Zorganizował konkurs na Facebooku

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 maja 2019, 11:01
Prezydent elekt Ukrainy, showman Wołodymyr Zełenski ogłosił konkurs na swojego rzecznika; szuka go na Facebooku. Warunki są proste: trzeba znać trzy języki, mieć doświadczenie w dziennikarstwie i być gotowym do pracy przez całą dobę.

"Jeśli znasz co najmniej trzy języki – ukraiński i angielski są obowiązkowe – jeśli masz jakieś doświadczenie w pracy w dziennikarstwie czy sferze publicznej, jeśli gotów jesteś do pracy 24/7, wyślij swoje CV pod adres, który pojawi się pod pierwszym komentarzem do tego wideo. I zaczniemy robić to razem" – powiedział Zełenski w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Zełenski wystąpił w nim po ogłoszeniu we wtorek przez w Kijowie ostatecznych wyników wyborów prezydenckich, w których otrzymał 73,22 proc. głosów.

"Dziękuję wam za wsparcie. W tej dacie jest pewna symbolika; 230 lat temu odbyła się inauguracja pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona. Nie porównuję się z tym wielkim działaczem politycznym, bo jest jeszcze za wcześnie, ale pozwólcie, że go zacytuję" – powiedział.

"+Pracuj wciąż nad tym, aby w twej piersi był żywy ten płomyk Boskiego ognia, który nazywa się sumienie+. Właśnie to wam, Ukraińcy, obiecuję bez względu na wasz wybór. Obiecuję pracę, obiecuję, że was nie zawiodę" – zapewnił Zełenski.

>>> Czytaj też: Wierzycie w to, że maszyny zabiorą nam pracę, a potem nad nami zapanują?

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj