Tauron prowadzi zaawansowane rozmowy ws. partnerstwa w offshoreKatowice, 15.05.2019 (ISBnews) - Tauron Polska Energia prowadzi zaawansowane rozmowy na temat partnerstwa w morskiej energetyce wiatrowej z jedną ze spółek z udziałem Skarbu Państwa, która posiada już koncesję, poinformował wiceprezes Kamil Kamiński.

"Nie chodzi o firmy zagraniczne, ale raczej z szerokiego grona Skarbu Państwa - te, które mają koncesje" - powiedział Kamiński dziennikarzom w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

Dodał, że spółka analizuje różne partnerstwa, ale z jedną spółką "rozmowy są dość zaawansowane".

"Teraz mamy transakcję na 200 MW w wiatrakach [lądowych] i ona jest pilniejsza" - powiedział także wiceprezes.

Wskazał, że "w tle okresu wakacyjnego jest przestrzeń" na jej finalizację.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)