KGHM: Tegoroczny capex na Sierra Gorda może być niższy od zakładanego



Warszawa, 16.05.2019 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź widzi szanse na obniżenie nakładów inwestycyjnych na Sierra Gorda wobec planowanych na ten rok, poinformował wiceprezes Paweł Gruza. Produkcja miedzi w kopalni może być wyższa od zaplanowanej w budżecie.

"Widzimy szansę na ograniczenie capeksu przy zachowaniu pozytywnego trendu produkcyjnego" - powiedział Gruza dziennikarzom.

Dodał, że możliwość takiego rozwiązania jest uzgadniana z japońskim partnerem projektu. Możliwe obniżenie nakładów wynika z faktu, że w I kw. obserwowano satysfakcjonujące rezultaty mimo poniesienia niższych niż zakładane nakłady.

"Są szanse, że produkcja będzie wyższa niż budżet, który i tak jest wyższy niż zeszłoroczny" - powiedział także wiceprezes.

W I kwartale 2019 r. Sierra Gorda S.C.M. wyprodukowała 26,8 tys. t miedzi i 5,5 mln funtów molibdenu, co oznacza wzrost produkcji Cu o 23% r/r oraz spadek w Mo o 24%. Wyższa produkcja miedzi płatnej w Sierra Gorda to efekt większego wydobycia i przerobu rudy, podał KGHM w komunikacie.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)