Work Service liczy na utrzymanie w całym roku pozytywnych tendencji z I kw.


Warszawa, 04.06.2019 (ISBnews) - Work Service liczy na utrzymanie w całym roku pozytywnych tendencji z I kw., poinformowała prezes Iwona Szmytkowska. Spółka rozwija rekrutację pracowników z kolejnych krajów i proponuje nowe usługi klientom.
"Staramy się, bardzo mocno, zależy nam na dobrym wyniku" - powiedziała Szmytkowska podczas konferencji prasowej, zapytana o możliwość utrzymania trendów z I kw.
Podkreśliła, że powody do optymizmu daje 110 umów negocjowanych w Polsce w I kw., ale także mocne nastawienie się grupy na poprawę działalności operacyjnej.
"Mamy wiedzę, możemy sobie pozwalać na inne działania. Cały czas rozpatrujemy różne możliwości, jeśli chodzi o pracowników zza granicy. Polska ma bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o warunki pracy" - podkreśliła.
Umowy negocjowane w I kw. dotyczyły głównie pracowników z Ukrainy i z Dalekiego Wchodu. Po raz pierwszy przeprowadzono rekrutację grupy pracowników z Indii.
"Jesteśmy w ostatniej fazie systemowego wprowadzania usługi dotyczącej pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Na spotkania na ten temat przychodzi wiele zainteresowanych firm. Na krótki czas - pewnie na dwa lata - powstała nowa usługa, którą sprzedajemy. Wychodzimy dziś też z usługą payrollową, dotyczącą naliczeń kadrowo-płacowych" - wskazała także Szmytkowska.
Work Service odnotował 12,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 4,5 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,21 mln zł wobec 3,54 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 424,93 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 516,56 mln zł rok wcześniej.
Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.
(ISBnews)