Warszawa, 21.06.2019 (ISBnews) - Unibep podpisał umowę na realizację budynków mieszkalnych w technologii modułowej w Jessheim w Norwegii, podała spółka. Wartość kontraktu stanowi równowartość ok. 72,7 mln zł.
Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz 4 budynków modułowych o wysokości 6 kondygnacji, w których znajdą się łącznie 184 lokale mieszkalne. Zamawiającym jest Bekkefaret Bolig z siedzibą w Oslo w Norwegii, podano także.
"Wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi 166,8 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 72,7 mln zł netto" - czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie prac projektowych zaplanowano w II kwartale 2019 r., produkcję od IV kwartału 2019 r., a zakończenie Inwestycji przewidziano na IV kwartał 2020 r., przy czym uruchomienie produkcji uzależnione jest od uzyskania przez zamawiającego odpowiedniego poziomu sprzedaży mieszkań, czytamy dalej.
Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.
(ISBnews)