"Debata z udziałem ministra Jacka Czaputowicza pn. +The United States and Central Europe: celebrating Europe whole and free, building the next century together+ jest częścią dwudniowej konferencji nt. relacji Stanów Zjednoczonych z państwami Europy Środkowo-Wschodniej" - podał resort w komunikacie.

Jak dodano, "spotkanie odbędzie się w prestiżowym amerykańskim ośrodku analitycznym Atlantic Council, który stawia sobie za cel promowanie silnych więzi transatlantyckich".

Rozmówcami ministra Czaputowicza będą jego odpowiednik z Węgier Peter Szijjarto, a także wiceminister spraw zagranicznych Czech Alesz Chmelarz. Dyskusję będzie moderować Paula Dobriansky, wykładowczyni Uniwersytetu Harvarda i była podsekretarz stanu odpowiedzialna za sprawy globalne w amerykańskim Departamencie Stanu.

Szef polskiego MSZ weźmie także udział w konferencji ministerialnej na temat promocji wolności religijnej (Ministerial to Advance Religious Freedom), której gospodarzem jest Departament Stanu USA. "Tegoroczna edycja konferencji (pierwsza odbyła się w lipcu 2018 r.) będzie jednym z największych wydarzeń poświęconych wolności religii. Wezmą w niej udział przedstawiciele wysokiego szczebla rządów z ponad 80 krajów, przywódcy religijni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, społeczeństwa obywatelskiego oraz organizacji międzynarodowych" - podkreślił resort. (PAP)