Warszawa, 06.08.2019 (ISBnews) - Alior Bank zakłada, że II połowa 2019 będzie pod względem wyniku netto "duża lepsza", poinformował prezes Krzysztof Bachta.
"Zakładamy, że będzie dużo lepiej w II połowie roku" - powiedział Bachta podczas konferencji prasowej, pytany o kształtowanie się wyniku netto w całym 2019 r.
W I-II kw. 2019 r. bank miał 157,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 354,29 mln zł zysku rok wcześniej.
Zarząd podkreślał, że największy wpływ na wysokość zysku netto w I półroczu miała wysoka składka na Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz odpis na ekspozycję klienta z branży spożywczej wysokości 161 mln zł.
W samym II kw. bank odnotował 35,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.
Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.
(ISBnews)