"Trwają prace nad próbnym rozruchem pierwszej linii produkcyjnej w nowej lokalizacji. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Obecnie wszyscy uczą się nowych procesów, aby odnaleźć się w środowisku, które nieustannie zmienia się ze względu na postęp technologiczny" – poinformował dyrektor łódzkiej Fabryki Zmywarek BSH Gerald Wegner.

Zmywarki marki Bosch i Siemens są produkowane w Łodzi od 2002 roku. Dotychczas Fabryka Zmywarek dzieliła budynek z Fabryką Pralek. Nowy zakład został zlokalizowany w sąsiedztwie otwartego w ubiegłym roku Centrum Logistycznego BSH przy ulicy Jędrzejowskiej. Obiekt ten, określany jako serce logistyki BSH w Polsce, liczy blisko 80 tys. m kw., ma własną bocznicę kolejową i jest częścią największego w kraju centrum dystrybucyjnego Central European Logistic Hub.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego to część międzynarodowego koncernu, który na polskim rynku oferuje marki Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. W Polsce posiada sześć fabryk; w trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD.

BSH ma w Polsce także centra usług wspólnych pracujące w obszarach usług IT, księgowych, handlu zagranicznego czy centralnych zakupów; w Łodzi działa Centrum Badań i Rozwoju BSH. Globalnie BSH zatrudnia niemal 62 tys. pracowników i posiada 42 fabryki. W 2018 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 13,4 mld euro. (PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska