Ultimate Games: Wishlist outstanding w sklepie Steam wynosi 772 tys. graczyWarszawa, 12.09.2019 (ISBnews) - Liczba graczy oczekujących na zakup gier Ultimate Games w sklepie Steam ("lista życzeń - wishlist") wynosi 772 tys. graczy (tzw. wishlist outstanding), a liczba wszystkich dodań ("wishlist additions") przekracza 1,14 mln graczy, podała spółka.

10 nadchodzących gier spółki posiada "wishlist outstanding" na poziomie 20 tys. i więcej.

"Lista życzeń - wishlist jest najważniejszym w ocenie zarządu spółki wskaźnikiem potencjału sprzedażowego nadchodzących gier na platformie PC, a przyrost wishlisty od czasu ostatniego raportu w tym zakresie wyniósł ok. 93%" - czytamy w komunikacie.

Tak znaczący przyrost związany jest m.in. z wzmocnieniem działań marketingowych w zakresie budowania wishlist, a także przejęciem wielu nowych gier do wydania, podsumowano.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

(ISBnews)