BBC: PiS ma teraz reputację partii spełniającej swoje obietnice

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
14 października 2019, 08:28
Prawo i Sprawiedliwość, które najprawdopodobniej wygrało niedzielne wybory parlamentarne w Polsce, uzyska wzmocniony mandat do kontynuowania swojego konserwatywnego programu i ma teraz reputację partii, która spełnia dawane obietnice - ocenia w poniedziałek BBC.

Wygląda na to, że PiS zdobędzie najlepszy wynik w wyborach, odkąd w 1989 roku w Polsce została przywrócona demokracja - zauważa Adam Easton w komentarzu z Warszawy opublikowanym w poniedziałek na stronie internetowej brytyjskiego nadawcy.

"PiS obiecywało kontynuowanie kontrowersyjnej reformy wymiaru sprawiedliwości mimo sprzeciwu ze strony Komisji Europejskiej, która uważa, że (reforma) prowadzi do osłabieni niezawisłości sędziów" - wskazuje.

Komentator odnotowuje, że spór z Brukselą "nie osłabił popularności" PiS, a zamiast tego rządzące ugrupowanie "zebrało owoce swojej hojnej polityki socjalnej, na której skorzystały miliony rodzin".

Jak dodaje, PiS "po raz pierwszy od lat zaproponowało zbilansowany budżet na przyszły rok mimo ostrzeżeń ekonomistów, że zrujnuje finanse publiczne".(PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj