Kolejna ofiara wojny handlowej USA-Chiny. To wydawca książek o Harrym Potterze

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
29 października 2019, 18:03
Bloomsbury, wydawca książek o przygodach Harry'ego Pottera, stał się ofiarą wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi; z dnia na dzień ceny jego książek zdrożały o 15 proc. - podał we wtorek serwis BBC.

Jak powiedział BBC Nigel Newton, dyrektor generalny , które wydaje m.in. serię o , książki na rynek amerykański zdrożały z To efekt wprowadzenia przez te kraje ceł handlowych - podkreślił serwis. "Nikt nie spodziewał się, że książki staną się w tym starciu czyimkolwiek celem" - dodano.

"Nie przewidzieliśmy takiego kosztu, ale pochodzimy do niego spokojnie" - powiedział Newton. Firma przewiduje, że cła będą miały niewielki wpływ na jej finanse w bieżącym roku budżetowym, bo są "sposoby, by go w przyszłości złagodzić"

1 września zaczęły obowiązywać nowe cła USA na towary z Chin o wartości 110 miliardów dolarów - m.in. na obuwie, odzież i niektóre produkty technologiczne. Chiny "uruchomiły" zaś dodatkowe taryfy na produkty amerykańskie, w tym na towary rolne i ropę.

Od 15 grudnia mają wejść w życie kolejne amerykańskie cła - na towary z Chin o wartości 160 miliardów dolarów, w tym m.in. na laptopy i telefony komórkowe.

>>> Czytaj też: H&M w opałach. Prezes koncernu: "Ograniczenie konsumpcji to zagrożenie społeczne"

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj