Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że sprzeczności wewnątrz NATO "nie są sprawą" Moskwy, a sprawy sojuszu interesują Rosję tylko wtedy, gdy NATO "zagraża jej bezpieczeństwu". Pieskow nazwał NATO "produktem epoki konfrontacji i zimnej wojny".

Pytany o sprzeczności wewnątrz NATO przedstawiciel Kremla oświadczył: "To jest nasza sprawa wtedy, gdy Sojusz zagraża bezpieczeństwo Federacji Rosyjskiej". Wezwał również, by "nie zapominać", że Sojusz Północnoatlantycki "jest produktem epoki konfrontacji i zimnej wojny". Zapewnił, że Rosja "nigdy nie chciała powrotu tej epoki".

"Jednak Sojusz, który był stworzony i skrojony zgodnie z ideologią konfrontacji, nie może oczywiście głosić nic innego" - dodał Pieskow. Zapewnił, że w tym sensie Rosja "z wielką uwagą obserwuje to, co odbywa się wewnątrz Sojuszu".

Przedstawiciel Kremla powiedział ponadto, że prezydent Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z nową szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Pieskow nie poinformował, o czym rozmawiali, a jedynie potwierdził fakt tej rozmowy.

>>> Czytaj też: Węgry wyjdą z UE, a w Szwecji zapanuje kryzys. Oto 10 szokujących prognoz Saxo Banku na 2020 rok