Prezydent miasta na konferencji prasowej przedstawił informacje na temat awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej.

Jak podkreślił, Veolia jest spółką prywatną i to ona odpowiada za wyjaśnienie przyczyn awarii. Zapewnił przy tym, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wyjaśnianiem zajmie się również miasto.

Spółka Veolia Energia Warszawa S.A zapewnia, że awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w przeciągu 10 godzin od jej zaistnienia - powiedział w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Reklama

Trzaskowski wskazał także, że wszystkie koszty związane z awarią poniesie spółka. "Wszystkie koszty zarówno ewentualne spowodowane tą awarią, jak również koszty usunięcia jej przyczyn spoczywają na spółce" - powiedział.

Według prezydenta stolicy, władze miasta wspólnie z policją i strażą pożarną zadbały o wszystkich, którzy znaleźli się w miejscu awarii. Potwierdził też, że dwie osoby z poparzeniami trafiły do szpitala.

Prezydent Warszawy poinformował, że zarządził kontrole we wszystkich szkołach, żłobkach i szpitalach, które znajdują się w pobliżu miejsca awarii.

Jak zapowiedział Trzaskowski, kolejne informacje w tej sprawie przedstawione zostaną po godz. 15 w środę. "Nie chcemy w tej chwili stawiać żadnych hipotez, dlaczego doszło do tego wycieku ciepłej wody" - zaznaczył.

>>> Polecamy: Ogromna awaria ciepłownicza w Warszawie. Trzaskowski zwołuje sztab kryzysowy