Indeks S&P 500 wzrósł o 0,03 proc., Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,11 proc., a Nasdaq poszedł w górę o 0,10 proc.

O 3,7 proc. wzrósł kurs akcji Netflixa, po podaniu przez firmę szczegółów dotyczących wzrostu liczby subskrybentów na kluczowych rynkach zagranicznych. Kolejny rekord, po wzroście o 0,20 proc., ustanowiły akcje Apple. Na zamknięcie sesji kosztowały 280,41 dol., co daje wycenę firmy na poziomie niemal 1,25 bln dolarów.

Goldman Sachs wzrósł o 1,4 proc. - Wells Fargo podniósł cenę docelową dla akcji spółki do 280 USD z 240 USD. Po podniesieniu rekomendacji przez Morgan Stanley z "neutralnie" do "przeważaj", ponad 1 proc. zwyżkowały akcje Johnson&Johnson.

Trend spadkowy wyhamowały akcje Boeinga, które utrzymały się na poziomie 327 dol. Władze firmy podjęły decyzję o wstrzymaniu od stycznie produkcji samolotów 737 Max w związku z informacjami z Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), która w ubiegłym tygodniu dała wyraźnie do zrozumienia, że koncern nie może liczyć na szybkie dopuszczenie do eksploatacji tego typu maszyn.

Producent samochodów ciężarowych Navistar spadł o 10,5 proc., po publikacji niższych od oczekiwań analityków kwartalnych przychodów.

Reklama

Kontynuacji wzrostów na Wall Street sprzyja, zawarte między USA i Chinami, wstępne porozumienie dotyczące handlu. Przedstawiciel ds. handlu USA Robert Lighthizer powiedział we wtorek, że szczegóły dotyczące chińskich zakupów w amerykańskim sektorze rolnym, produkcyjnym, energetycznym i usługowym w umowie handlowej „pierwszej fazy” z Chinami zostaną wkrótce szczegółowo przedstawione na piśmie. Umowa wciąż jednak nie została podpisana - ma to nastąpić na początku roku.

Dyrektorka wykonawcza Asian Trade Center Deborah Elms wskazywała, że wielkość zakupów produktów rolnych z USA, których mają dokonać Chiny jest „szalona”. Elms podała, że Chińczycy są „bardzo ostrożni”, mówiąc, że będą kupować zgodnie z warunkami rynkowymi i ograniczeniami Światowej Organizacji Handlu.

Produkcja przemysłowa w USA w XI wzrosła o 1,1 mdm - podała Rezerwa Federalna (Fed). Oczekiwano +0,8 proc. mdm, wobec: -0,9 proc. w październiku, po korekcie z: -0,8 proc. Przetwórstwo przemysłowe w XI wzrosło o 1,1 proc. Prognozowano 0,9 proc., wobec 0,7 proc. miesiąc wcześniej po rewizji z 0,6 proc.

Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA w listopadzie wyniosła 1,365 mln w ujęciu zanualizowanym (SAAR). Miesiąc wcześniej wskaźnik ten wyniósł 1,323 mln, po korekcie z 1,314 mln - podał Departament Handlu USA w komunikacie.

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę domów w USA w listopadzie (wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze) wyniosła w ujęciu zanualizowanym (SAAR) 1,482 mln wobec 1,461 mln w poprzednim miesiącu - podał Departament Handlu. (PAP)