Rawlplug chce uruchomić spółkę produkcyjną w WietnamieWarszawa, 15.01.2020 (ISBnews) - Rawlplug zamierza założyć spółkę na terenie Wietnamu - będzie ona prowadziła działalność produkcyjną, podał Rawlplug.

"Spółka pod firmą Rawlplug Vietnam z kapitałem założycielskim 25 000 USD będzie prowadziła działalność produkcyjną polegającą na produkcji wyrobów budowlanych z oferty Rawlplug. Spółka będzie podmiotem bezpośrednio zależnym od emitenta. Planowany termin uruchomienia spółki przypada na koniec I kwartału 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Utworzenie nowej spółki wpisuje się w główne założenia strategii grupy w zakresie wzmocnienia pozycji jej spółek zagranicznych i prowadzenia działań mających na celu wejście na nowe rynki, koncentrując się również na rynkach pozaeuropejskich. Grupa rozwija obecnie swoje aktywności na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Australii, Azji oraz Afryki, podano także.

Grupa Rawlplug zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją. Skonsolidowane przychody spółki sięgnęły 775,5 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)