Sąd odrzucił wniosek Ursusa o kolejne postępowanie układoweWarszawa, 24.01.2020 (ISBnews) - Sąd Rejonowy w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy, sekcja ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych odrzucił wniosek Ursusa o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, podała spółka.

Przyczyną jest fakt, że poprzednio prowadzone wobec spółki przyspieszone postępowanie układowe nie jest prawomocnie zakończone (...) oraz że przed Sądem Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych toczy się kolejne takie postępowanie (w tym postępowaniu emitent skierował szeroko uzasadniony wniosek o przekazanie sprawy do sądu w Olsztynie), podano.

"Wobec powyższego, dla pełnej ochrony praw wierzycieli, emitent w najbliższych dniach podejmie działania, aby jedynym toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym wobec niego było postępowanie wszczęte nowym wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w sądzie miejscowo właściwym dla jego siedziby, tj. w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy, Sekcja ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych. Emitent podejmuje wszelkie działania, aby przeprowadzić pomyślną restrukturyzację i osiągnąć jak najlepsze efekty dla wierzycieli, pracowników i akcjonariuszy spółki" - czytamy w komunikacie.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)