Liczba ofiar śmiertelnych zakażenia koronawirusem w Chinach wzrosła do 41. Ponad 1300 osób zostało zakażonych na całym świecie, z tym, że większość przypadków odnotowano w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Urzędnik zaapelował o więcej środków medycznych, takich jak maski i ubrania ochronne, zarówno od dostawców krajowych, jak i zagranicznych.

Do 24 stycznia prowincja Hubei otrzymała na walkę z nową epidemią datki publiczne w wysokości 30 mln juanów (4,35 mln USD) i w postaci 1,2 miliona masek.

Tymczasem władze Wuhan zapowiedziały, że od niedzieli zacznie obowiązywać zakaz wjazdu do śródmieścia pojazdów, które nie są istotne przy opanowywaniu epidemii - podał dziennik "Renmin Ribao", na który powołuje się Reuters. AP pisze o zakazie wjazdu do centrum miasta dla większości pojazdów.

Z kolei miasto Sanya w prowincji Hajnan zamknęło wszystkie atrakcje turystyczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - przekazały w sobotę lokalne władze. Sanya jest jednym z ulubionych miejsc turystycznych podczas tygodniowego Nowego Roku Księżycowego, który trwa do 30 stycznia.

Wcześniej w sobotę miasto Haikou, stolica wyspy-prowincji Hajnan ogłosiło, że rozpocznie 14-dniową scentralizowaną obserwację medyczną dla turystów z prowincji Hubei. (PAP)