"Wyniki sondażu Kantar motywują mnie do pracy. Jest o co walczyć :) #Biedron2020 Jesteście ze mną?" – napisał polityk na Twitterze w nocy z czwartku na piątek.

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytano respondentów, na którego z kandydatów startujących w wyborach prezydenckich zagłosowaliby. 44 proc. ankietowanych zadeklarowało, że poparłoby Andrzeja Dudę, zaś 24 proc. oddałoby swój głos na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Na trzecim miejscu znalazł się niezależny kandydat - Szymon Hołownia, którego wskazało 9 proc. badanych. Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia zagłosowałoby 8 proc. badanych, kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza poparłoby 4 proc., zaś kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka - 3 proc. respondentów.

Opcję "inny kandydat" wybrał 1 proc. badanych. 7 proc. udzieliło odpowiedzi "nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem".

Na pytanie, na którego z kandydatów badani zagłosowaliby w drugiej turze, gdyby spotkali się w niej Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, 54 proc. wskazało obecnego prezydenta, zaś 42 proc. kandydatkę PO. 4 proc. respondentów odpowiedziało "nie wiem", "trudno powiedzieć" lub "jeszcze nie zdecydowałem".

Sondaż został zrealizowany metodą telefoniczną 29 i 30 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich.

>>> Czytaj też: Kryzysy zmieniają zachowania. Status majątkowy wpływa na postrzeganie ryzyka