Jak przekazał Pieskow, uczestnicy spotkania z prezydentem po raz kolejny przedyskutowali "sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem". Ponadto Putin poinformował o wynikach swych czwartkowych rozmów w Moskwie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

W spotkaniu Rady Bezpieczeństwa wzięli udział: premier Michaił Miszustin, szefowie obu izb parlamentu Rosji: Walentina Matwijenko i Wiaczesław Wołodin, szef prezydenckiej administracji Anton Wajno i były jej szef Siergiej Iwanow, ministrowie spraw zagranicznych, wewnętrznych i obrony: Siergiej Ławrow, Władimir Kołokolcew i Siergiej Szojgu, szefowie służb specjalnych: Aleksandr Bortnikow (FSB) i Siergiej Naryszkin (Służba Wywiadu Zagranicznego).

Obecny był także sekretarz Rady Nikołaj Patruszew. Po raz pierwszy w charakterze wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa wziął w obradach udział były premier Dmitrij Miedwiediew.

Urząd Rospotriebnadzor poinformował w piątek rano, że do tej pory nie zarejestrowano w Rosji przypadków zarażenia koronawirusem.

W Rostowie nad Donem na południu kraju na tamtejszym lotnisku przeprowadzono ćwiczenia, podczas których przetrenowano postępowanie w przypadku wykrycia koronawirusa u pasażera rejsu lotniczego.

Rząd Rosji przeprowadził w piątek kolejne posiedzenie specjalnego sztabu, by omówić działania mające zapobiec rozprzestrzenieniu wirusa w Rosji.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)