"Około 20 osób zostało odizolowanych. Zostały pod objęte nadzorem lekarzy wojskowych w oczekiwaniu na badania. To obywatele Francji, ale także osoby pochodzące z krajów pozaeuropejskich" - wyjaśniła Buzyn.

Dodała, że w przypadku pozytywnych wyników testów osoby zakażone będą hospitalizowane lub zostaną przetransportowane do jednego z dwóch miejsc, gdzie poddane zostaną kwarantannie - w Carry-le-Rouet lub w Aix-en-Provence.

Na pokładzie francuskiego samolotu znajdowali się obywatele 30 państw, w tym 30 Polaków, którzy z Marsylii zostali przetransportowani dwoma samolotami wojskowymi do Wrocławia.

Transport odbywał się w asyście personelu medycznego, ale jak mówił w trakcie wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki „żadna z osób przetransportowanych do Polski nie ma objawów choroby, ale będą one poddane obserwacji”.

Była to druga ewakuacja ludzi z dotkniętego koronawirusem Wuhanu, zorganizowana przez rząd w Paryżu. Pierwsza miała miejsce w piątek, wówczas do Paryża z Chin przyleciało 179 Francuzów. (PAP)