Sekretarz gminy Anna Brodziak-Cisak potwierdziła PAP, że CBA kontroluje urząd, a pracownicy współpracują w zakresie przeprowadzanych czynności z funkcjonariuszami Biura.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę w wołowskim urzędzie prowadzą funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Biura.

"Sprawdzamy, czy w gminie zgodnie z prawem podejmowano i realizowano decyzje dotyczące zamówień publicznych" - powiedział PAP Brodowski.

Według informacji PAP, funkcjonariusze Biura sprawdzą zasady przygotowania, udzielania i wykonywania robót budowlanych. Szczególnie mają się przyjrzeć przetargom na budowę, przebudowę i remonty budowli drogowych oraz innych obiektów powiązanych z nimi funkcjonalnie.

Jak informował w internecie lokalny "Kurier Gmin", burmistrz Wołowa Dariusz Chmura powiedział na grudniowej sesji Rady Miasta, że CBA weszło do urzędu. "Może być to wojna firm walczących o przetargi na remont drogi 338 - jednej z najważniejszych inwestycji w gminie, a kontrola może zatrzymać inwestycje" - pisał w internecie Kurier.(PAP)