Grupa Kęty przedstawi założenia nowej strategii po wakacjachWarszawa, 06.02.2020 (ISBnews) - Grupa Kęty zaprezentuje założenia nowej strategii po wakacjach, poinformował prezes Dariusz Mańko.

"Po wakacjach na pewno powiemy o założeniach nowej strategii" - powiedział Mańko podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że nie należy spodziewać się radykalnych zmian i zapowiedzi wielkich inwestycji.

"Chcemy się zastanowić nad możliwościami inwestycji operacyjnych i nad poszerzeniem działalności geograficznie. Być może będzie mniejsza liczba drobniejszych inwestycji, prawdopodobnie skupimy się na dwóch-trzech celach" - dodał prezes.

W październiku 2019 r. zarząd Grupy Kęty informował, że nowa strategia może zostać zaprezentowana później niż w zapowiadanym wcześniej terminie w I kw. 2020 r.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2018 r. miała 2,99 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)