Jak zaznaczyło PGNiG, to ósmy odwiert na złożu Rehman. Jest zlokalizowany na północ od otworu Rehman-4, a planowana całkowita długość otworu ma wynieść 2925 m. Prace wiertnicze prowadzi spółka Exalo Drilling z Grupy Kapitałowej PGNiG.

"Kolejny otwór eksploatacyjny ma nam umożliwić zwiększenie produkcji gazu w Pakistanie. Wydobywany tam surowiec sprzedajemy na rynku lokalnym" – podkreślił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Jak zaznaczył, Pakistan pozostaje dla PGNiG istotnym rynkiem działalności zagranicznej. "Nasza współpraca z pakistańskimi partnerami układa się wzorowo. W ubiegłym roku przypadający na PGNiG poziom wydobycia ze wspólnej koncesji wyniósł prawie 200 mln m sześc." - dodał Kwieciński.

PGNiG wydobywa w Pakistanie gaz ziemny z dwóch złóż – Rehman i Rizq. Oba zawierają gaz ziemny typu tight gas, który po wydobyciu kierowany jest do kopalni położonej na obszarze koncesji Rehman. Kopalnia, uruchomiona w 2015 r., jest pierwszą wybudowaną przez PGNiG poza granicami Polski - podkreśliła spółka.(PAP)