Grzegrzółka podkreślił, że sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna. "Kancelaria Sejmu reaguje na bieżąco i realizowane są kolejne działania profilaktyczne i zapobiegawcze. Bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających przy ul. Wiejskiej jest absolutnym priorytetem dla marszałek Sejmu i szefa Kancelarii" - podkreślił.

"Zgodnie z zaleceniem, pracownicy Kancelarii Sejmu będą mogli wykonywać swoje obowiązki zdalnie, spoza Sejmu. Będziemy starali się, by była to jak największa grupa ludzi, mając jednocześnie na uwadze sprawność i ciągłość funkcjonowania urzędu" - poinformował dyrektor CIS.

Przekazał też, że od poniedziałku, 16 marca, zmienione zostanie wejście, którym na teren parlamentu wchodzą przedstawiciele mediów. Zamiast dotychczasowego wejścia DV do dyspozycji dziennikarzy będzie wejście BII, czyli główne przejście do Senatu.

Grzegrzółka zwrócił się też z apelem do redakcji, aby w miarę możliwości ograniczyły liczbę dziennikarzy delegowanych do pracy w Sejmie. "Jednorazowe przepustki nadal są dostępne, jednak preferowane są stałe i roczne karty wstępu. Reporterów prosimy o wyrozumiałość i bardzo liczymy na dobrą współpracę" - napisał na Twitterze dyrektor CIS.

W późniejszym komunikacie CIS zasugerowało, aby na Wiejską delegowani byli przede wszystkim reporterzy dysponujący stałymi bądź okresowymi kartami wstępu.

Jak zapewnia Centrum Informacyjne Sejmu, nadzwyczajne okoliczności związane z koronawirusem są cały czas obserwowane i analizowane przez specjalny zespół koordynujący działania Kancelarii Sejmu.

Wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon poinformowała, że decyzje dot. ewentualnych zmian organizacyjnych jeśli chodzi o Kancelarię Senatu i CIS być może zostaną podjęte na rozpoczętym o godz. 14.30 na Konwencie Seniorów. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Wiktoria Nicałek