"Przygotowujemy nowe sale intensywnej terapii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jeśli jednak wszyscy nie będziemy zachowywali maksymalnej przezorności w postępowaniu, ryzyko stanie się trudne do opanowania" - ostrzegł w wystąpieniu radiowym prezydent Argentyny Alberto Fernandez.

Argentyńska Krajowa Dyrekcja ds. Migracji ogłosiła w czwartek zawieszenie aż do odwołania wydawania cudzoziemcom pochodzącym z krajów objętych ograniczeniami zezwoleń na czasowy pobyt w Argentynie.

Dotychczas odnotowano w Argentynie 21 przypadków koronawirusa. Jeden z chorych zmarł i był to pierwszy w Ameryce Łacińskiej zgon z powodu Covid-19.

Rząd Argentyny już wcześniej wydał zalecenie w sprawie poddawania 14-dniowej kwarantannie wszystkich obywateli powracających z Chin, Europy, USA, Japonii, Korei Południowej oraz Iranu. Prezydent Fernandez powiedział, że "zastanawia się nad zawieszeniem kontaktów z Włochami, gdzie wykryto najwięcej przypadków Covid-19" w Europie.

W Buenos Aires, trzymilionowej stolicy Argentyny, zawieszono w czwartek "aż do odwołania" wszystkie zgromadzenia i spektakle z masowym udziałem publiczności. Już w środę rządowy Sekretariat ds. Sportu odwołał imprezy z udziałem sportowców z krajów, w których szerzy się koronawirus. Jak na razie uczyniono wyjątek dla piłki nożnej. (PAP)