Jak wyjaśnił, granice zostaną zamknięte do 29 marca.

„MSZ uprzedzi wszystkie instytucje i wszystkie kraje o tym, że Ukraina będzie na dwa tygodnie zamknięta dla obywateli innych państw” – dodał.

„Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przebywają za granicą, będą mieli możliwość powrotu do kraju” – wyjaśnił Daniłow, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

W przypadku powrotu z krajów, w których stwierdzono wiele przypadków zakażeń, obywatele Ukrainy będą poddawani obserwacji.

Po upływie dwóch tygodni Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podejmie decyzję, co robić dalej. Decyzja ta będzie zależała od tego, jak rozwinie się sytuacja z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie.

Na Ukrainie potwierdzono dotąd trzy przypadki zakażenia koronawirusem Covid-19, jedna osoba zmarła.

 W związku z koronawirusem od 17 marca zawieszone wszystkie loty międzynarodowe

W związku z pandemią koronawirusa władze Ukrainy zawieszają od 17 marca wszystkie pasażerskie połączenia lotnicze z innymi krajami - poinformowała w piątek agencja Interfax-Ukraina, cytując przewodniczącego parlamentu ukraińskiego Dmytro Razumkowa.

Wcześniej w piątek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow informował, że w niedzielę Ukraina zamknie do 29 marca swoje granice dla obcokrajowców. Oświadczenie Daniłowa pojawiło się niemal równolegle z informacją o śmierci pierwszej osoby na Ukrainie w wyniku zakażenia koronawirusem. To 71-letnia kobieta, która 1 marca przyjechała z Polski. Na Ukrainie stwierdzone są jeszcze dwa przypadki zakażenia wirusem Covid-19.

>>> Czytaj też: Stan wyjątkowy w Polsce? Prezydent rozwiewa wątpliwości