ArcelorMittal Poland odłożył ponowne uruchomienie wielkiego pieca w KrakowieWarszawa, 17.03.2020 (ISBnews) - ArcelorMittal Poland podjął decyzję o odłożeniu w czasie procesu uruchomienia wielkiego pieca w Krakowie, podała spółka.

"Decyzja o nieuruchamianiu instalacji w zakładanym wcześniej terminie - czyli w drugiej połowie marca - wynika z niepewności związanej z rozprzestrzenianiem się w Europie wirusa COVID-19 oraz z faktu, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja. Widzimy, że część naszych klientów zamyka zakłady bądź ogranicza zamówienia" - czytamy w komunikacie.

"Musimy działać odpowiedzialnie - dbać o naszych pracowników i nasze instalacje. Biorąc pod uwagę niepewność, z którą mamy do czynienia i fakt, że nie wiemy, jak COVID-19 będzie się rozprzestrzeniał w Europie, to jedyna słuszna decyzja. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że monitorujemy rozwój sytuacji i pozostajemy przy naszej wcześniejszej deklaracji dotyczącej ponownego uruchomienia części surowcowej w Krakowie, jak tylko sytuacja się unormuje" - skomentował dyrektor generalny i prezes ArcelorMittal Poland Marc De Pauw, cytowany w komunikacie.

Na początku lutego ArcelorMittal Poland podjął decyzję o ponownym uruchomieniu pieca i stalowni w hucie w Krakowie, tymczasowo zatrzymanych pod koniec listopada 2019 r. Ponowne uruchomienie planowane było pierwotnie na połowę marca.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce oraz największym producentem koksu w Europie. Firma ma 6 oddziałów w województwach: małopolskim, opolskim i śląskim.

(ISBnews)