Towarzyszące kongresowi dwudniowe dni startupów - European Tech and Start-up Days rozpoczną się dzień po inauguracji głównej imprezy, 3 września.

O zmianie terminu obu wydarzeń poinformował w czwartek ich organizator - Grupa PTWP. Jej prezes Wojciech Kuśpik ocenił, że sytuacja, w jakiej znalazł się świat w związku z pandemią, z pewnością będzie jednym z tematów omawianych podczas wrześniowego kongresu.

"W chwili obecnej nadal trudno przewidzieć rozwój i konsekwencje pandemii koronawirusa. Wierzymy, że w dniach 2-4 września dwunasta edycja największego spotkania biznesowego w tej części Europy będzie mogła odbyć się w formule, o którą dbamy od początku – w szerokim, merytorycznym, międzynarodowym gronie uczestników" - powiedział Kuśpik, cytowany w komunikacie prasowym.

Organizatorzy imprezy uznali, że pandemia powodowana koronawirusem COVID-19 oraz wejście w życie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, uniemożliwiają bezpieczne i odpowiedzialne przygotowanie oraz organizację kongresu i wydarzeń towarzyszących w zaplanowanym wcześniej terminie.

Organizowany od 2009 roku kongres należy do największych tego typu spotkań świata biznesu, nauki i polityki w Europie środkowej. Ubiegłoroczna edycja kongresu była rekordowa pod względem frekwencji - w imprezie i wydarzeniach towarzyszących uczestniczyło ponad 15,5 tys. osób, a ekwiwalent reklamowy związany z relacjami w mediach przekroczył 55 mln zł.

Od kilku lat doroczny kongres odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i pobliskiej hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach. Od pięciu lat towarzyszą mu European Start-up Days – to platforma spotkań młodego, kreatywnego biznesu z zarządami firm trwale osadzonych w branży, zasobnych w kapitał i zainteresowanych technologicznymi nowościami. W tym roku po raz pierwszy w nazwie tego wydarzenia pojawiło się słowo "Tech", podkreślające znaczenie technologii jako płaszczyzny kooperacji firm.

Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu towarzyszyć będą także: projekt EEC – Liderzy Przyszłości – stanowiący forum spotkań młodych ludzi z autorytetami oraz gale finałowe konkursów: Top Inwestycje Komunalne oraz Inwestor bez granic i Start-up Challenge.(PAP)

autor: Marek Błoński