Jujubee dokonało 2,6 mln zł odpisu dotyczącego gry 'Kursk'


Warszawa, 19.03.2020 (ISBnews) - Jujubee, po rekomendacji biegłego rewidenta (w ramach prac dotyczących audytu sprawozdania finansowego za 2019 r.), podjęło decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość zapasów dotyczących gry "Kursk" na kwotę 2 599 198,77 zł, podała spółka.
Dokonany odpis aktualizujący wartość zapasów dotyczących gry Kursk pozostaje bez wpływu na bieżącą sytuację finansową Jujubee. Utworzony odpis aktualizujący obciąża natomiast wynik netto Jujubee za 2019 r., wyjaśniono.
"Jednocześnie emitent informuje, że dotychczasowe przychody wygenerowane przez grę 'Kursk' obejmują tylko platformę PC/Mac. Na 2020 rok zaplanowana jest premiera gry na konsole PlayStation 4 i Xbox One" - czytamy w komunikacie.
Jujubee to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED (Wiedźmin 2), Traveller's Tales (LEGO Indiana Jones, LEGO Batman) oraz Infinite Dreams (Let's Create! Pottery, Jelly Defense) - Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2015 r.
(ISBnews)