"Jutro projekt specustawy, który wprowadzi część rozwiązań #TarczaAntykryzysowa, przekażemy Prezydentowi @AndrzejDuda i Radzie Dialogu Społecznego" - czytamy w czwartkowym wpisie MR.

Dodano, że w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. "Następnie projektem zajmie się rząd" - napisano.

W środę, po posiedzeniu Rady Gabinetowej poświęconej pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. Pięć filarów pakietu tworzy: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne. (PAP)

autor: Magdalena Jarco