Resort wyraził wdzięczność Uberowi za "społeczną odpowiedzialność" i wezwał inne firmy przewozowe do przyłączenia się do inicjatywy.

Z możliwości darmowych przejazdów mogą korzystać pracownicy służby zdrowia w miastach, w których działa aplikacja Uber: w Kijowie, Lwowie, Dnieprze, Charkowie, Zaporożu i Winnicy.

Reklama

Wcześniej w piątek mer Kijowa Witalij Kliczko zapowiedział, że medyków do pracy w tym mieście będzie za darmo wozić oprócz Ubera również firma Bolt. Kliczko dodał, że obecnie rada miasta opracowuje wraz z dyrekcjami placówek medycznych plan realizacji przewozów.

By nie dopuścić do szerzenia się koronawirusa, ukraińskie władze wprowadziły szereg ograniczeń dotyczących transportu publicznego. Z jednego środka transportu miejskiego może korzystać 10 pasażerów jednocześnie, wszyscy powinni mieć założoną maseczkę ochronną. W trzech miastach zamknięto również metro.

Nowe ograniczenia spowodowały liczne problemy komunikacyjne. Portal RBK-Ukraina informuje, że na niektórych przystankach mieszkańcy Kijowa stoją w 100-metrowych kolejkach, by wsiąść do środka transportu.

W piątek w Kijowie mężczyzna, którego nie wpuszczono do trolejbusu ze względu na przekroczenie liczby pasażerów, rozbił drzwi do pojazdu. Lokalne media informują, że w Odessie na południu kraju mężczyzna rozbił kamieniem przednią szybę autobusu, a seniorka pobiła kierowcę.

W piątek na stołeczne ulice wyjechało 200 dodatkowych busów, tzw. marszrutek.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)