Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz, firma deweloperska "w odpowiedzi na apele i potrzeby przedstawicieli lokalnej służby zdrowia" przeznaczyła 110 tys. zł na zakup dwóch respiratorów.

Pisarewicz dodała, że "urządzenia w najbliższych tygodniach znajdą się na wyposażeniu Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku".

"Dzisiaj odpowiedzialność i solidarność nabierają szczególnego znaczenia, także dla środowiska biznesowego, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć jeden z lokalnych szpitali. Zachęcamy też do zaangażowania inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób pomóc służbie zdrowia" – zaapelowała właścicielka firmy Torus Małgorzata Dobrowolska.

"Sytuacja jest dla nas wyjątkowa. Jesteśmy w stałej gotowości na przyjęcie większej ilości pacjentów z koronawirusem, ale potrzebujemy także wsparcia w postaci odpowiedniego wyposażenia" – powiedział wiceprezes Zarządu spółki Szpitale Pomorskie Andrzej Zieleniewski. Dziękując za cenny dar, dodał, że ten sprzęt pozwoli na ratowanie ludzkiego zdrowia. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik