"Przypominamy, że w naszym mieście uruchomiliśmy infolinię, świadczącą pomoc psychologiczną dla osób potrzebujących wsparcia w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Telefoniczne porady psychologiczne przeznaczone są także dla osób objętych kwarantanną" - poinformowała w poniedziałek Adwent.

Specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej udzielają porad pod numerem 609 003 546. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

Dodatkowo psycholodzy z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny, swoją pomoc świadczą w od poniedziałku do piątku w godzinach 15-20 oraz w weekendy w godzinach 10-20 pod numerem telefonu 668 875 351.

"Urząd Miejski w Grudziądzu również uruchomił specjalną linię informacyjną dla mieszkańców. Przez całą dobę grudziądzanie otrzymają wszystkie niezbędne informacje dotyczące zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a także zostaną pokierowani jak postępować dalej przy nurtujących ich problemach" - wskazała Adwent.

Magistrat zachęca do kontaktu przede wszystkim osoby starsze, samotne i niepełnosprawne. Żeby uzyskać pomoc, należy zadzwonić pod numer 667 117 207. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski