Słoweńska agencja prasowa STA poinformowała w piątek, że władze medyczne tego kraju do północy z czwartku na piątek potwierdziły 632 infekcje koronawirusem, z czego 70 w ciągu ostatniej doby; w tym czasie zmarły też dwie osoby chore na Covid-19, w sumie jest już tam dziewięć ofiar śmiertelnych.

Instytut zdrowia publicznego Chorwacji podał w piątek, że w tym kraju odnotowano 551 infekcji, trzy osoby zmarły, a 37 osób uznano za wyleczone. Najwięcej przypadków zaobserwowano w stołecznym Zagrzebiu - 242, po kilkadziesiąt na Istrii, w Rijece i Osijeku.

W Serbii koronawirusem do piątkowego popołudnia zakaziło się 528 osób, w ciągu doby przybyło ich 71; siedmiu chorych zmarło - czytamy na stronach ministerstwa zdrowia tego kraju.

W Bośni i Hercegowinie do piątkowego poranka wykryto 231 infekcji, z czego 155 w Republice Serbskiej, 74 w Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej i dwie w autonomicznym Dystrykcie Brczko. W całym kraju na Covid-19 zmarły trzy osoby. W ciągu doby przybyło 41 nowych przypadków zakażeń - zakomunikowały władze medyczne poszczególnych jednostek administracyjnych tego państwa.

Ministerstwo zdrowia Macedonii Północnej przekazało w piątek, że w kraju odnotowano 219 infekcji koronawirusem, z czego 18 w ciągu ostatniej doby; trzech pacjentów zmarło.

Na prowadzonej przez albańskie władze medyczne stronie internetowej podano w piątek, że w kraju wykryto 186 zakażeń koronawirusem, większość w stołecznej Tiranie; ośmiu chorych zmarło, a 31 wyzdrowiało.

Resort zdrowia Kosowa informuje, że Covid-19 zdiagnozowano u 86 osób, z których jedna zmarła.

Agencja Tanjug powiadomiła również w piątek o najnowszym bilansie ofiar koronawirusa w Czarnogórze: wynosi on 70 zakażeń i jeden zgon. Najwięcej z nich wykryto w stolicy kraju Podgoricy i sąsiadującym z nią okręgu Tuzi. (PAP)