Ponad trzy tysiące obywateli Ukrainy – jak przekazała Straż Graniczna - którzy nie posiadają własnych środków transportu, oczekuje w piątek po południu na przekroczenie granicy w Korczowej (Podkarpackie). Odprawy odbywają się na wszystkich stanowiskach.

"Wojewoda podkarpacki w związku z sytuacją poleciła swoim służbom zorganizowanie napojów, kanapek oraz sanitariatów dla osób, które przybyły na granicę" – czytamy w przesłanym mediom komunikacie.

Rzeczniczka zaznaczyła także, że "lokalni przedsiębiorcy zorganizowali możliwość zakupu ciepłych posiłków", a Straż Graniczna "realizuje zadania w taki sposób, aby jak najsprawniej prowadzić odprawę".

Przypomniała, że od 13 marca br. jedynym czynnym przejściem granicznym z Ukrainą na Podkarpaciu jest Korczowa. Pozostałe przejścia graniczne, w tym przejście piesze w Medyce jest zamknięte do odwołania.

"Biorąc pod uwagę aktualną sytuację związaną z masowymi powrotami obywateli Ukrainy w związku z decyzjami podjętymi przez Ukrainę, a tym samym wydłużonymi czasami oczekiwania na odprawę graniczną, apelujemy o zaplanowanie i rozłożenie powrotów na dłuższy okres czasu" – podkreśliła rzeczniczka wojewody podkarpackiego.(PAP)

Autor: Alfred Kyc