W sobotę weszło w życie - opublikowane dzień wcześniej - rozporządzenie o przedłużeniu zwolnienia z akcyzy dla alkoholu etylowego użytego do produkcji środków biobójczych.

"Podpisane w piątek, 27 marca, rozporządzenia ministra finansów przedłużają obowiązujące w ostatnich dniach znaczące odstępstwa w przepisach akcyzowych. Ważne w kontekście produkcji środków dezynfekujących bez akcyzy," - poinformowało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Finansów.

Oba rozporządzenia zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw w piątek. Rozporządzenie dotyczące zwolnienia z akcyzy weszło w życie w sobotę - przewiduje bowiem wejście w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i będzie obowiązywać do 3 kwietnia br. Natomiast rozporządzenie dotyczące środków skażających weszło w życie w piątek i będzie obowiązywać do 3 kwietnia.

W ubiegłą niedzielę opublikowano rozporządzenie ministra finansów, które przewiduje, że alkohol etylowy użyty do produkcji środków biobójczych jest - pod pewnymi warunkami - zwolniony z akcyzy oraz rozporządzenie dotyczące środków skażających alkohol etylowy. Oba rozporządzenia przewidywały, że zwolnienie ma być stosowane od 23 marca 2020 r. do dnia 27 marca 2020 r.

>>> Czytaj również: PKN Orlen zwiększy produkcję płynu do dezynfekcji do ok. 5 mln litrów w kwietniu