Jak podała sieć, w odpowiedzi na wprowadzone 1 kwietnia br. ograniczenia dotyczące liczby kupujących, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, Netto wprowadziło zmiany w funkcjonowaniu sklepów przed świętami. Od 6 do 10 kwietnia br. sklepy Netto będą otwarte w godzinach 6-24, natomiast 11 kwietnia w Wielką Sobotę, sklepy będą pracować w godzinach do 13.

Sieć poinformowała, że "wszyscy pracownicy ochrony zdrowia oraz umundurowani funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej i wojska, od 6 do 10 kwietnia, mogą korzystać z 10-procentowego rabatu na wszystkie produkty oprócz alkoholu i papierosów w sklepach Netto, robiąc zakupy w godz. 20-24".

"Rabat na zakupy to nasze podziękowanie pracownikom ochrony zdrowia oraz służbom mundurowym za ich codzienną pracę i poświęcenie" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Netto Polska Janusz Stroka.

Wskazał, że Netto od kilku tygodni przekazuje ekipom ratowników oraz szpitalom darowizny w postaci produktów żywnościowych i środków higienicznych. W wielu sklepach są także organizowane zbiórki produktów na rzecz placówek służby zdrowia.

Sieć Netto działa w Polsce od 25 lat, ma ok. 400 sklepów, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt