Jak podano w komunikacie, maseczki rafią do pionu Poczta Polska Ochrona (PPO), która zajmuje się m. in. obsługą gotówki, ochroną fizyczną i monitoringiem obiektów, zabezpieczeniem technicznym oraz kontrolą bezpieczeństwa pasażerów i ładunków lotniczych w cywilnym ruchu lotniczym.

Poczta Polska posiada jedną z większych formacji pracowników ochrony w kraju - zaznaczył cytowany w komunikacie dyrektor zarządzający pionem ochrony Jacek Jasiński. "Umowa z Wojskowym Przedsiębiorstwem Handlowym umożliwi nam wyposażenie w maseczki pracowników ochrony poczty, którzy codziennie kontaktują się z klientami i pracownikami placówek pocztowych. To dobry przykład, jak dwie państwowe spółki wspólnie działają na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa" - dodał.

W komunikacie wskazano, że Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe posiada profesjonalną pracownię krawiecką wyspecjalizowaną w szyciu odzieży dla formacji mundurowych. W związku z wysokim zapotrzebowaniem na produkty potrzebne do ochrony przed COVID-19 zaangażowała się w produkcję maseczek ochronnych.

"Dzięki sprzedanym Poczcie maseczkom, będziemy mieli środki na uszycie kolejnych, które nieodpłatnie będą przekazywane do szpitali i innych organizacji wspierających działania w walce z epidemią" - zaznaczył wiceprezes zarządu WPH Marcin Kowalczyk.

PPO zatrudnia ponad 3 tys. wykwalifikowanych pracowników ochrony, z czego większość posiada pozwolenie na broń. Pocztowa ochrona oferuje usługi podmiotom zewnętrznym, zarówno biznesowym jak i instytucjonalnym, takim jak instytucje państwowe, spółki skarbu państwa, instytucje samorządowe, banki, duże sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Obecnie PPO obejmuje ochroną i zabezpieczeniem blisko 5 tys. obiektów w całej Polsce, w tym obiektów podlegających obowiązkowej ochronie, obiektów zakwalifikowanych do infrastruktury krytycznej Państwa - czytamy. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt