Rafał Kamiński powołany na członka zarządu OncoArendi Therapeutics


Warszawa, 07.04.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza OncoArendi Therapeutics powołała z dniem 7 kwietnia 2020 r. Rafała Kamińskiego na stanowisko członka zarządu, podała spółka.
"Dr Rafał Kamiński posiada szerokie międzynarodowe doświadczenie w rozwoju innowacyjnych leków drobnocząsteczkowych. Po ukończeniu studiów medycznych (1995) i doktoracie z farmakologii (1999) na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, przebywał na zagranicznych stażach (1999-2006) w Holandii (Radboud University) i USA (Narodowe Instytuty Zdrowia) oraz ukończył studia podyplomowe z Medycyny Farmaceutycznej (ULB, Belgia). Dr Kamiński od ponad 13 lat jest związany z przemysłem farmaceutycznym (UCB Pharma, Belgia oraz Roche, Szwajcaria), gdzie był kierownikiem zespołów naukowych w działach B+R. W obu firmach był odpowiedzialny za strategię rozwoju, portfel projektów przedklinicznych oraz wyłonienie kandydatów klinicznych" - czytamy w komunikacie.
Obecnie Rafał Kamiński jest dyrektorem ds. naukowych w OncoArendi Therapeutics w Warszawie.
"Dwa z jego poprzednich projektów z sukcesem zakończyły badania fazy I/II, a jeden z leków jest w fazie III rozwoju klinicznego. Dr Kamiński ma także doświadczenie w koordynacji i nadzorze projektów rozwoju leków prowadzonych we współpracy z zewnętrznymi firmami biotechnologicznym oraz CRO. Był członkiem rad naukowych oraz komitetów doradczych (7PR UE; Wellcome Trust). Dr Kamiński jest autorem ponad 80 publikacji (w tym z grupy Nature), a jego prace były cytowane ponad 2900 razy (Google Scholar). Jest także twórcą lub współtwórcą 6 wynalazków objętych zgłoszeniami patentowymi" - czytamy także.
OncoArendi Therapeutics S.A. to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r.
(ISBnews)