Zakaz wjazdu i wyjazdu będzie obowiązywać od godz. 21 w środę.

Według Gacharii, cytowanego przez portal Echo Kawkaza, Gruzja "wkroczyła w pełny etap rozprzestrzeniania się wirusa wewnątrz kraju". Szef rządu zaznaczył, że po raz pierwszy potwierdzono 30 przypadków zakażenia w ciągu doby.

Gacharia ogłosił także przedłużenie stanu wyjątkowego w kraju do 10 maja. Pierwotnie stan wyjątkowy ogłoszono na miesiąc i miał zakończyć się 21 kwietnia. W Gruzji obowiązuje godzina policyjna od 21 do 6 rano.

W kraju dotychczas trzy osoby zainfekowane koronawirusem zmarły, a 69 wyzdrowiało - podano na rządowej stronie internetowej poświęconej sytuacji epidemiologicznej. Siedmiu obywateli Gruzji zainfekowanych koronawirusem zmarło poza granicami kraju - przekazał szef gruzińskiej dyplomacji Dawid Zalkaliani.

Premier Gacharia zaznaczył, że Gruzja w ramach programu współpracy otrzyma od Międzynarodowego Funduszu Walutowego 447 mln dolarów w przeciągu roku. Dodał, że osiągnięto także uzgodnienia z innymi kredytodawcami, m.in. UE, Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, w sprawie wypłaty Tbilisi 1,5 mld USD do końca roku.

Gruzję zamieszkuje ok. 3,5 miliona ludzi.

Natalia Dziurdzińska

>>> Czytaj też: MFW: Gospodarka Polski w 2020 r. zmniejszy się o 4,6 proc. Bezrobocie nie przekroczy 10 proc.