"Czas pandemii COVID-19 to dla nas wszystkich sprawdzian. Mamy świadomość ogromu wyzwań stojących przed całym społeczeństwem, a w szczególności personelem medycznym, który odgrywa kluczową rolę w walce z koronawirusem. (...) Doskonale zdajemy sobie sprawę z ogromnego zapotrzebowania na sprzęt ochronny, stąd decyzja o rozpoczęciu produkcji profesjonalnych przyłbic" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Druteksu Leszek Gierszewski.

Jak informuje spółka, aktualne plany zakładają wyprodukowanie kilkudziesięciu tysięcy sztuk przyłbic.

To kolejna forma pomocy szpitalom ze strony bytowskiej spółki. W marcu Drutex przekazał specjalistyczny sprzęt i pieniądze na remont i doposażenie czterech pomorskich szpitali, inicjując akcję "Jesteśmy Razem. Pomagamy". Dotychczas do przedsięwzięcia dołączyło kilkudziesięciu partnerów, a wartość pomocy przekroczyła 23 mln zł.

Bytowski Drutex w swojej ofercie, poza stolarką z PVC, ma m.in. okna, drzwi z drewna i aluminium oraz fasady z aluminium, drzwi przeciwpożarowe oraz rolety. Drutex poza Europą sprzedaje swoje produkty m.in. w USA, Meksyku, Australii, na Bliskim Wschodzie.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski