W ramach działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów, Poczta Polska zdecydowała o zastosowaniu specjalnych procedur wobec osób, które z uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem są objęte kwarantanną" - czytamy w komunikacie.

"Poczta, podobnie jak inne instytucje, posiada dostęp do aktualnej bazy adresów oraz numery telefonów (bez danych osobowych abonenta) tych osób. Korespondencja kierowana do nich jest bezpłatnie przechowywana w placówkach" - napisano.

Poczta poinformowała, że rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji, a poczta doręczy przesyłkę dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata. "Dotychczas w placówkach przechowuje się ponad 30 tys. takich przesyłek" - podano.

Operator pocztowy wprowadził także szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną.

Reklama

"Świadczenia pieniężne są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa" - poinformowano.

Poczta podała, że "dotychczas doręczono blisko 2800 przekazów pieniężnych w taki bezpieczny sposób". (PAP)