Grupa Kęty nie planuje redukcji zatrudnienia poza outsourcingiem


Warszawa, 23.04.2020 (ISBnews) - Grupa Kęty nie planuje redukcji zatrudnienia, jednak może zrezygnować z outsourcingu pracowników w Segmencie Wyrobów Wyciskanych, poinformował prezes Dariusz Mańko.
"W tej chwili nie [planujemy ograniczenia zatrudnienia]. Jeśli nastąpi kilkunastoprocentowy spadek [zamówień] w II kw. to dotyka to pewnych wydziałów, gdzie przeszliśmy z systemu cztero-brygadowego na trzyzmianowy. Poza tym mamy w Segmencie Wyrobów Wyciskanych ok. 230 osób z outsourcingu i już ze 100 osobami musieliśmy się pożegnać. Jeśli będzie taka potrzeba, to kolejnym 130 osobom nie przedłużymy kontraktu" - powiedział Mańko podczas telekonferencji.
Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.
(ISBnews)