"Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dokończenie północnej jezdni (w stronę Szczecina) DK10 na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Wybrana została oferta firmy Strabag za kwotę 32,07 mln zł" – poinformował w czwartek rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mateusz Grzeszczuk.

Dodał, że umowa na roboty zostanie podpisana po kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na zakończenie prac.

"Dokończenie robót na węźle drogowym Szczecin Kijewo, których nie zrealizował poprzedni wykonawca inwestycji (spółka Energopol Szczecin – PAP), zostało podzielone na trzy części. (...) Przetarg, dla którego dzisiaj została wybrana najkorzystniejsza oferta, obejmuje dokończenie budowy jezdni DK10 w stronę Szczecina oraz łącznic węzła dla relacji Stargard-Świnoujście i Świnoujście-Szczecin" – podał rzecznik.

Jak wskazał, GDDKiA jest też po wyborze najkorzystniejszej oferty dla dokończenia wiaduktu WD-1L, a dokumentacja postępowania jest w trakcie kontroli prezesa UZP.

Reklama

Zakończenie tych dwóch zadań ma pozwolić na przełożenie ruchu na nowo wykonaną jezdnię i wiadukt – szerszy niż ten, po którym obecnie odbywa się ruch.

Pozostała część przebudowy węzła - nowy wiadukt dla jezdni w stronę Stargardu wraz z jezdnią DK10, pozostałymi łącznicami i przebudową jezdni autostrady A6 – będzie przedmiotem kolejnego przetargu, a ten, jak poinformował Grzeszczuk, jest przygotowywany.

Cała przebudowa węzła Szczecin Kijewo ma potrwać do końca 2021 r.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka