"W hotelu Belwederski w Warszawie, należącym do Polskiego Holdingu Hotelowego, ruszyło kolejne izolatorium w kraju. Będą tam przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby" - podał PHH w komunikacie.

Jak wynika z informacji, do dyspozycji pacjentów oddane zostały 52 pokoje, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.

PHH wyjaśnia, że powstanie kolejnego izolatorium możliwe było dzięki współpracy holdingu z ministerstwem zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia, ministerstwem aktywów państwowych i wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem. Dzięki temu - wytłumaczono - hotel Belwederski został przekształcony w izolatorium, które będzie obsługiwane przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

"W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Służby wojewody oraz jednoimienny szpital w Warszawie zapewniają obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z informacją, koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

"Polski Holding Hotelowy wspólnie z wojewodą mazowieckim będą pracować nad tym, aby poszerzyć tę bazę o kolejne miejsca" - dodano.

Autor: Marcin Musiał