Prowincja Ontario, po piątkowym skoku zakażeń, zanotowała w niedzielę najniższy dobowy wzrost liczby przypadków od 31 marca. Jak wytłumaczył rzecznik ministra zdrowia Ontario David Jensen, liczba nowych przypadków zależy od tego, jak szybko zakłady opieki zdrowotnej wprowadzą dane do systemu. Jego zdaniem liczby te będą w najbliższym czasie nadal się wahać.

Całkowita liczba zakażeń koronawirusem w Ontario to już ponad 20,2 tys., z czego 1634 osoby zmarły.

W poniedziałek władze Ontario planują częściowe otwarcie zarządzanych przez prowincję parków i rezerwatów przyrody, a także innych niż spożywcze sklepów z wejściem "od ulicy" - jednak tylko na zamówienia do odbioru.

W Quebecu całkowita liczba przypadków zakażenia przekroczyła w niedzielę 36,9 tys., a liczba zgonów wzrosła do 2786.

Producent mięsa Cargill z powodu ogniska SARS-CoV-2 zmuszony będzie tymczasowo zamknąć kolejny zakład, tym razem w Chambly, ok. 30 km na południe od Montrealu - poinformowała firma w niedzielę. Cargill potwierdził zakażenie koronawirusem u 64 członków personelu fabryki. Do zamknięcia zakładu ma dojść w środę.

Wcześniej z powodu Covid-19 problemy miał zakład przetwórstwa i pakowalnia wołowiny w Albercie, gdzie zakaziło się ponad 900 z 2000 pracowników. Po dwutygodniowej przerwie Cargill otworzył zakład w ubiegły poniedziałek.(PAP)